Nowe sposoby aranżacji sypialni – panele tapicerowane

Powrót do listy postów

25 / 11 / 2015

Trendy

Poleć artykuł

Współcześnie sypialnia ma pełnić min. funkcję azylu dla ludzi, którzy biorą udział w codziennej gonitwie za pieniądzem, zmęczonych pracą, domowymi obowiązkami i szybkim tempem życia. Uspokajające kolory, jednolita aranżacja wnętrza, czy odpowiednie oświetlenie przestają już wystarczać coraz bardziej wymagającym Klientom. Szukają oni najnowszych rozwiązań przy projektowaniu swoich sypialni i poza designem pomieszczenia stawiają również na jakość snu.

 

Ciekawą propozycją dla ludzi ceniących sobie niebanalne wnętrza, a dodatkowo wysoką ich funkcjonalność są panele tapicerowane. Służą nie tylko do stworzenia autorskiego zagłówka, ale również do aranżacji całej ściany, która nadaje wnętrzu niebywale oryginalny charakter. Mocna strona takiego zastosowania to wyciszenie ściany! Pomieszczenie, w którym śpimy staje się teraz wygłuszone co sprawia, że zwiększa się komfort spania w takim miejscu.

 

Panele tapicerowane mają różne wielkości i grubości. Bardzo często ich fakturę dostosowuje się do tej, która została zastosowana na łóżku. Popularne jednak bywają zestawienia na zasadzie kontrastu lub podobieństwa kolorystycznego, a całą kompozycję ogranicza tylko wyobraźnia autora.

 

Panele tapicerowane są na tyle uniwersalne, że można je zarówno zamontować na ścianie, jak i przykleić za pomocą zwykłego kleju montażowego. Do wyboru są moduły prostokątne pojedyncze i moduły prostokątne na płycie zbiorczej. Duży wybór tkanin sprawia, że możemy skomponować całkiem praktyczną i ładną ścianę, która będzie miała łatwą do czyszczenia powierzchnię.

 

Wyciszające właściwości paneli nie tylko nadają odpowiedni klimat pomieszczeniu, ale sprzyjają również intymnej atmosferze, tak ważnej w sypialni. Dodatkowo ich oryginalna faktura i grubość średnio ok. 4 centymetrów sprawiają, że zagłówek lub ściana zyskują trójwymiarowość. Niewątpliwie jest to jedno z najbardziej docenianych obecnie rozwiązań w aranżacji sypialni.

 

Poleć artykuł