LED – oświetlenie przyszłości. Spraw sobie designerski prezent od Zijlstra.

Powrót do listy postów

14 / 12 / 2015

Trendy

Poleć artykuł

Odkąd diody LED pojawiły się na rynku, szturmem podbijają nasze domy. Technologia półprzewodnikowa gwarantuje niezrównanie dłuższy okres eksploatacji żarówki (nawet do 25 razy, w stosunku do tradycyjnych żarówek), a także znacznie niższy pobór mocy przy tej samej – jeśli nie lepszej - efektywności oświetlenia. Diody są odporniejsze na wstrząsy i uderzenia, potrafią lepiej ogniskować światło, a także dają większą wolność w doborze koloru – na rynku dostępne są moduły o niemal nieograniczonej palecie barw światła.

LED to także ekologia – produkcje diod nie wymagają używania metali niebezpiecznych dla środowiska naturalnego, np. rtęci. Zużywają też mniej energii, co sprawia, że są nie tylko tańsze w eksploatacji, ale i bardziej ekologiczne.

 

W ślad za powiewem tej technologicznej nowości poszła także szkoła designu. Diody - znacznie mniejsze i bardziej plastyczne od żarówek - otworzyły architektom wrota do niedostępnych dotąd rozwiązań projektowych.

Z tą właśnie myślą powstała nowoczesna seria lamp LED holenderskiej marki Zijlstra. Modernistyczna funkcjonalność łączy się w nich z nienachalną elegancją lamp, które zbudują nastrój na każdy ponury zimowy wieczór.

 

Poleć artykuł