Nowoczesna łazienka

Powrót do listy postów

25 / 11 / 2015

Trendy

Poleć artykuł

Jeżeli w najbliższym czasie planujecie remont łazienki i chcecie wiedzieć co jest modne, warto zainteresować się trendami, które będą obowiązywały w 2016 roku. Do tej pory biel i szarość zdominowały większość projektów i to w całych mieszkaniach. Skandynawskie inspiracje nie przestają być na topie, ale w naszych łazienkach pojawi się niewielka rewolucja kolorystyczna. O ile sprzęty nadal będą cechowały się prostym wzornictwem, to faktura dodatków może zaskoczyć. Z jednolitych powierzchni przechodzimy bowiem w geometryczne wzornictwo płytek, tapet, czy nawet sprzętów.

 

Na targach Cersaie we Włoszech zaprezentowano trendy, które wyznaczą nowy styl urządzania łazienek. Mowa tu o barwnej ceramice sanitarnej, czyli żółtej, różowej, pomarańczowej i szarej. W łasce pozostają nadal klasyczna biel i czerń. Betonowe szarości i cementowe odcienie nadadzą wnętrzom jednolitości, a cała stylizacja ma nabrać oryginalności dzięki kolorowym dodatkom.

 

W stonowanych odcieniach nowoczesne łazienki będą dalej bardzo klasyczne i eleganckie. Nutkę szaleństwa nadadzą wystrojowi dodatki w intensywnych kolorach, na przykład ręczniki, dywaniki bądź akcesoria. Istotną rolę w wystroju łazienki ponownie gra przestrzeń. Znowu stawiamy na minimalne zużycie miejsca poprzez chowane w ścianie, pojemne, dobrze zaprojektowane sprzęty.

 

Podsumowując ogromną rolę w nowym designie łazienek odgrywają dodatki. Warto sięgnąć więc po geometryczne wzornictwo, patchwork lub zainspirować się naturą. Najlepiej wybierać produkty uznanych marek (np. Joop!, Cawo) ze względu na ich wysoką jakość a także bogaty wybór akcesoriów i możliwość łączenia ich w całe pasujące do siebie zestawy.

 

Wyobraźcie sobie przez chwilę łazienkę w białych odcieniach z pięknie chromowanymi bateriami i wysokiej jakości lustrami do tego intensywne dodatki. Przepiękne i miękkie kobaltowe ręczniki i równie intensywne kolorystycznie dywaniki łazienkowe. Do tego skompletowane i pasujące akcesoria nadające pomieszczeniu elegancji, nutki szaleństwa, nowoczesności i charakteru niebywale modnego wnętrza Może już czas wybrać nowe dodatki do swojej łazienki?

Poleć artykuł