Sen w upalne noce

Powrót do listy postów

30 / 05 / 2016

Porady

Poleć artykuł

Po okresie zimowego letargu nadchodzi długo wyczekiwane lato. Piękna pogoda, kwitnąca przyroda, możliwość ubierania lżejszych ubrań, grillowania, czy po prostu łatwość w nabyciu naturalnej opalenizny sprawiają, że ten okres w roku wprawia nas w niezwykle dobry humor. Niestety, letnia pogoda ma też swoje wady - wysokie temperatury w ciągu dnia, jak i w nocy mogą być przyczyną problemów ze snem. Upalne i duszne noce skutecznie zmniejszają ilość potrzebnego do normalnego funkcjonowania snu, a niekiedy doprowadzają nawet do bezsenności.

Co więc zrobić, aby rano obudzić się wypoczętym i mieć energię do wykonywania codziennych obowiązków?

  

Niestety nie ma złotego środka, który pozwoliłby raz na zawsze rozwiązać ten problem. Jest jednak kilka skutecznych sposobów, które pomogą nam przetrwać upalne noce. W pierwszej kolejności warto zadbać o wcześniejsze odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia, w którym będziemy wypoczywać, aby się zbytnio nie nagrzało w ciągu dnia. Nie należy także otwierać okien na dzień. Najlepiej przewietrzyć pokój dopiero przed położeniem się do łóżka. Pomocny będzie wentylator, bądź wiatrak, który umożliwi cyrkulację powietrza. Pozwoli to na zachowanie optymalnej temperatury powietrza w sypialni. Pamiętajmy tylko , aby nawiew nie był skierowany bezpośrednio na śpiącą osobę, bo może to doprowadzić do jej przeziębienia.

  

Kolejnym ważnym aspektem mającym znaczący wpływ na komfort snu jest rodzaj pościeli, pod którą śpimy. Najskuteczniejsze pod tym względem okażą się pościele z dodatkiem satyny. Satyna to rodzaj atłasu, który świetnie nadaje się na letnie upalne i duszne noce. Nie tylko schładza skórę, ale swoją delikatnością zapewnia spokojny, kojący sen. W mieszance z bawełną satyna oczarowuje zaś swoim eleganckim wyglądem i jest przyjemna w dotyku.

Inwestując w odpowiedni rodzaj pościeli, warto się także zastanowić nad samą kołdrą, którą stanowi nieodłączny element wyposażenia każdej sypialni. Na rynku można zetknąć się ze specjalnymi, lekkimi egzemplarzami posiadającymi właściwości, które przeznaczone są na letnią porę roku. W większości przypadków są one wykonane z bawełny lub wełny, które skutecznie wchłaniają ludzki pot. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, udostępniliśmy w naszych salonach kołdry marki Bugatti oraz Betty, które charakteryzują się niebywale dobrą wentylacją i regulacją wilgotności, która bardzo szybko jest odprowadzana, zapewniając śpiącej osobie suchy i komfortowy sen.

Dopełnieniem do wyposażenia naszej sypialni będzie wybór odpowiedniej poduszki. Tu warto przemyśleć zakup poduszki z warstwą lateksu lub poduszki hydrożelowej. Nie dość, że dostosowują się one do kształtu głowy i szyi pod wpływem ciepła emanującego z ciała człowieka, to jeszcze dzięki specjalnej lateksowej powłoce, lepiej wchłaniają wilgoć i dają wrażenie świeżości przez całą noc!

 

Poleć artykuł